Ir pienācis ilgi gaidītais Decembris ar dāvanām, jau drīz būs garās brīvdienas, esam sagatavojuši mazus ieteikumus kā vēl par pāris soļiem Jūsu automašīna būtu ziemai gatavāka un Jums nebūtu nepatīkami pārsteigumi ar savu spēkratu. Esam sagatavojuši attēlu ar pāris atslēgvārdiem, kurus esam paskaidrojuši zemāk, velti pāris minūtes lasīšanai, iespējams kāds no mūsu ieteikumiem Jums izrādīsies noderīgs.

rigas_pulesanas_centrs_ieteikums_auto_aprupei_ziema

SPULDZĪTES

Tik ikdienišķa un nepamanāma lieta, pārliecinies, ka tās visas ir darba kārtībā īpaši svarīgi, ja veic tālākus ceļa posmus it sevišķi diennakts tumšajā laikā. Labāk pamani pats un esi pamanāms, pretējā gadījumā kāds aiz Jums braucošs autovadītājs nepamanīs, ka Jūs bremzējat vai esat norādījis pagriezienu vai vienkārši esat apstājies ceļa malā, sīkums, kas var Jums lieti noderēt paša un tuvinieku drošībai.

 

BREMZES

Ziemas un sala laikā ceļš ir apledojis, pārliecinies par bremžu stāvokli, ja nepieciešams veic nepieciešamos remonta darbus, lai pasargātu sevi un savu spēkratu no nepatīkamas slīdēšanas, kas var izrādīties garāka nekā šķiet. Bremžu darbība ir svarīga visas sezonas garumā, bet tieši dienas laikā tam nepieciešams pievērst pastiprinātu uzmanību.

AUTO RIEPAS

Protams jābūt auto ziemas, vissezonas ar radzēm vai bez, bet atbilstoši sezonai pareiza riepu izvēle ir puse no panākuma. Seko līdzi riepu gaisa spiedienam, jo arī tas var ietekmēt bremzēšanas ceļu kā arī auto manevrēšanu slidenos ceļa apstākļos.

LOGU SLOTIŅAS

Pirms ziemas sezonas ieteicams veikt logu slotiņu nomaiņu, kas mainīgajos laika apstākļos var uzlabot redzamību un savu iedarbību, pa nakti vēlams loga slotiņas atcelt no automašīnas vējstikla, lai tās nepiesalst.

AKUMULĀTOS

Pārliecinies par sava akumulātora stāvokli jo tieši salā tas var pārstāt darboties, parasti ražotājs akumulātoriem garantiju sniedz līdz 3 gadiem. Akumulātoru pārbaudīt var pie akumulātoru tirgotājiem vai autoservisos. Aizsalis auto ir nepatīkami, aizsalis auto, kas arī nedarbojas dēļ sausa akumulātora var kļūt par ļoti nepatīkamu traģēdiju.

RIEPU ARKAS

Kaisot ceļus un pie liela sniega, auto riepu arkās sakrājas sāls/sniega/smilšu kaudzes, kas apgrūtina gan braukšanu, sasalstot auto stūre pat var sākt drebēt Jūsu rokās. Protams arī tālākas sekas ir auto rūsēšana un citas nepatīkamas iedarbības. Pēc brauciena un pirms braucienu sākot pārliecinies, ka auto arkās nav sakrājusies lieka čupa, kā nepatīkams līdzbraucējs Jūsu komfortam.

IETEIKUMI AUTOVADĪTĀJIEM ZIEMAI!

Post navigation